Comunidade LanguageTool

<< volver á lista de regras

Regra "vén de + infinitivo (vén de adquirir)"

This is one of many errors that LanguageTool can detect. Visit the LanguageTool homepage to use it online or download it for free.

Description: vén de + infinitivo (vén de adquirir)
Message: A forma «\1» seguida de infinitivo adoita ser do verbo «vir» e, polo tanto, leva acento diacrítico para diferenciala da forma homónima do verbo «ver». Quería vostede dicir vén?
Category: Gramática: Verbo (ID: CAT1)
Link: http://www.aprendogalego.com/APRENDO/5-Verbofin/verbos_regulares.html
Incorrect sentences
that this rule can detect:
  • A caixa ven de sanear a carteira de créditos.
    Correction suggestion: vén
Pattern: Amosar XML · Amosar no editor de regras
Check the following text against just this rule:

ID: VEN_VEN [2]
Version: 6.0-SNAPSHOT (2022-11-28 21:33:02 +0000)